Czynsz

Patrz wyżej i pisz.

Re: Czynsz

Postprzez viiv » 23 sie 2013, o 07:26

Mieszkańcu - tu nie chodzi o to co Zarząd Spółdzielni wymyślił. Chodzi o to jak stanowi prawo. Jest ustawa o własności lokali i to ona stanowi, że "Pożytki i inne przychody z nieruchomości wspólnej służą pokrywaniu wydatków związanych z jej utrzymaniem, a w części przekraczającej te potrzeby przypadają właścicielom lokali w stosunku do ich udziałów. W takim samym stosunku właściciele lokali ponoszą wydatki i ciężary związane z utrzymaniem nieruchomości wspólnej w części nie znajdującej pokrycia w pożytkach i innych przychodach." Prosto mówiąc - koszty ponoszone za utrzymanie części wspólnych nieruchomości ponoszą mieszkańcy stosownie do posiadanych przez siebie udziałów.
Nigdy nie będzie tak, że każdy będzie zadowolony. Ja też nie jestem, bo ci co mają mniejsze mieszkania płacą mniej, ale nie przeskoczy się tego.

Kontrolnie sprawdziłam stawki i sposób rozliczania czynszu na stronie Świętokrzyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (bo kiedyś mi się rzuciło w oczy, że mają je na stronie). Tam również windy są rozliczane względem p.u. mieszkania.
Przesyłam link do wglądu: http://www.ssmkielce.pl/stawki_oplat_czynszowych.php

Co do opłat za śmieci, to również nie jest widzi mi się spółdzielni, tylko wynik decyzji Rady Miasta, która zadecydowała, że to właśnie od osoby będą rozliczane śmieci w Kielcach.
Więcej informacji tutaj: http://www.um.kielce.pl/gosp-odpady-kom ... omunikaty/

Nasza stawka 9,50zł/os/mies. dotyczy oczywiście śmieci segregowanych, a może skoczyć do 12zł jeśli śmieci nie będą segregowane.

Jeśli nie chciałeś mieszkać na tym osiedlu, pod tą spółdzielnią, to zawsze mogłeś wybrać inne miejsce lub wybudować dom. W przyszłości możemy wybrać innego zarządcę, a to może się wiązać zarówno ze spadkiem, jak i ze wzrostem niektórych stawek. Ja osobiście wolałabym zostać pod zarządem spółdzielni.
viiv
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 lip 2013, o 19:30

Postprzez » 23 sie 2013, o 07:26

 

Poprzednia strona

Powrót do Jakość budynków, zarządca nieruchomości, kontakty z deweloperem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron